• Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
KERESŐ

sm kurdics jozsefKurdics József atya, címzetes esperes a Szent Mihály templom egykori plébánosa életének 78. évében, méltósággal viselt súlyos betegségét követően mára virradóan elhunyt. Dunakeszi Város Önkormányzata mély megrendüléssel értesült a hírről.

Kurdics József atya 1992-től látta el a Szent Mihály templom plébánosi teendői. Múlhatatlan érdemeiért, lelkiismeretes szolgálatáért Dunakeszi Város Önkormányzata 2008-ban Díszpolgári címmel tüntette ki.

Plébánosi tevékenységét a demokratikus közösségépítés, a szorgalmas és lelkiismeretes lelki és karitatív munka, az egyházközség tagjainak összetartása jellemzte. Dunakeszi minden polgára bizalommal fordulhatott hozzá.

1993-98 közötti időszakban, Brusznyai József atyával egyetemben végzett szolgálatával áldozatos segítséget nyújtott a plébános nélkül maradt Szent Imre-templom híveinek.

A 2001-ben alakult Servite Ökumenikus Kórus részére elsőként Kurdics József atya biztosított próbatermet a plébánia hittan termében, hogy a kórus városunk hírnevét országosan és külföldön is öregbíthesse. Amikor az egyházközség tagjai a Szent Mihály-templom 250 éves évfordulója kapcsán a régi orgona cseréjét kezdeményezték, azonnal az új orgona építésének ügye mellé állt.

Plébánosi szolgálatának ideje alatt új tetőt kapott a Szent Mihály-templom, a külső tatarozást követően megtörtént a templombelső festése is, valamint a főoltár újraaranyozása.

Kurdics József atya 2012. augusztus 1-jétől nyugalomba vonult, azonban a várostól nem szakadt el. Amikor tehette, továbbra is itt szolgál.

A temetés 2017. január 7-én, szombaton, 10 órakor kezdődik a Szent Mihály nagytemplomban.

 

Közérdekű adatok

KÖZÉTKEZTETÉS

Munkaidőn kívüli
műszaki ügyelet
telefon: 06 70 380 6473
Közvilágítás
hibabejelentő
telefon: 06 80 625 726
Mezőőri szolgálat
telefon: 06 70 339 4738
Gazdaság
Heti tablóajánló