• Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
KERESŐ

kolteszet napjaA magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta József Attila születésnapján, április 11-én ünneplik. E jeles alkalomhoz illően a Szent István Iskola szervezésében újra közös szavalatra készül városunk diáksága a Főtéren.

A tavalyi nagy siker után nem is volt kérdés, hogy hagyományt teremt a Dunakeszi Szent István Általános Iskola Dunakeszi Város Önkormányzatának támogatásával megvalósuló flashmob-ból. Tavaly április 11-én körülbelül 250 kisdiák szavalta el közösen József Attila: Mama c. versét a IV. Béla király téren. A példaértékű kezdeményezésen városunk ötödikes és hatodikos diákjai vettek részt.

A program szervezői - súgógép módjára – idén is hatalmas táblákkal készülnek, melyre a szavalni való vers sorai kerülnek, hogy mindenki számára élvezhető és követhető legyen a közös szavalat.

Természetesen a helyszínen bárki csatlakozhat, így ha egy módja van rá, csatlakozzon Ön is holnap 11 órakor a kezdeményezéshez, ezzel is hangsúlyozva a magyar kultúra erejét és megőrzésének fontosságát!

 

Közérdekű adatok

KÖZÉTKEZTETÉS

Munkaidőn kívüli
műszaki ügyelet
telefon: 06 70 380 6473
Közvilágítás
hibabejelentő
telefon: 06 80 625 726
Mezőőri szolgálat
telefon: 06 70 339 4738
Gazdaság
Heti tablóajánló