• Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
KERESŐ

KiralyNap plakat v3 outlines page 001Tavaly nagy lelkesedéssel fogadták városunk sportolói a Főtéren megrendezett Király napi Korfball-kupát, ezért a programból hagyomány lett, mely idén a Város 40. születésnapja alkalmából különleges apropóval egészül ki.

Hollandiában, a korfball őshazájában április 27-én ünneplik a holland király születésnapját, mely egyben Hollandia nemzeti ünnepe is. A helyi korfball-sportolók pedig e jeles nap alkalmából egy különleges korfball-kupára gyűlnek össze.

Ráadásul a kupa idén Dunakeszi várossá válásának 40. évfordulója előtt is tiszteleg. A fesztiválon ugyanis a 40 év jegyében 40 csapat fogja összemérni erejét.

A 40 csapat között városunk iskoláinak másodikos osztályos tanulói, a Városi Sportegyesület Dunakeszi sportolói, valamint a Hollandiából érkező három korfball-klub csapatai lesznek.

Az ünnepélyes megnyitó 2017. április 27-én lesz a IV. Béla Király Főtéren, 14.30-tól. A versenyekre a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium sportcsarnokában kerül sor, 15 órai kezdettel.

A szervezők arra kérik a látogatókat, szurkolókat, hogy öltözzenek lehetőségeikhez mérten narancssárgába, mivel ez a holland királyi család színe. Így szeretnének közösen tisztelegni a korfball hazája, Hollandia, és nemzeti ünnepük előtt.

 

Közérdekű adatok

KÖZÉTKEZTETÉS

Munkaidőn kívüli
műszaki ügyelet
telefon: 06 70 380 6473
Közvilágítás
hibabejelentő
telefon: 06 80 625 726
Mezőőri szolgálat
telefon: 06 70 339 4738
Gazdaság
Heti tablóajánló