
2020.07.24
Folyamatban a Dunakeszi ÖKO Udvar kialakítása
Újabb fontos lépést tett az Önkormányzat az ÖKO Udvar ügyében.
A projekt jelenleg tervezési fázisban van, az Önkormányzat a Dunakeszi Közüzemi Nonprofit Kft-vel és Nyíri Márton környezetvédelmi ügyekért felelős alpolgármesterrel kijelölték az udvar helyszínét, amely a volt Sweetpoint területén lesz (Alagliget, Repülőtéri út).
Az Önkormányzat elkötelezett a hulladékgazdálkodási kultúra folyamatos erősítésében, a szelektív visszagyűjtési arány növelésében, az újrahasznosítás lehetőségeinek kihasználásában.
Célunk, hogy a lakosság széles rétegei tudjanak környezetkímélő megoldást választani a háztartásokban keletkező egyes hulladéktípusok kezelésének tekintetében.
A Zöld Dunakeszi Program jegyében, az ÖKO Udvar létrejöttével az év bármely időszakában, kizárólag lakossági mennyiségben leadhatók többek között az:
- elektronikai-és veszélyes hulladékok (festékhulladék, gumiabroncs, növényvédő, veszélyes mosó-és tisztítószerek stb.)
- nagy darabos lakossági csomagolóanyagok (hungarocell, nikecell stb.)*
A hulladékudvar lehetőséget teremt arra, hogy a háztartásokban keletkező bizonyos hulladékfajtáktól környezettudatos módon szabaduljunk meg, azok jelentős része újrahasznosításra kerüljön. A hulladékudvar díjmentesen és folyamatosan fogadja a lakosságnál keletkező elektronikai hulladékot, így nem kell azokat fél évig raktározni, őrizni. A veszélyes vagy speciális kezelést igénylő hulladékfajták – pl. autógumi, beszáradt vagy lejárt szavatosságú lakkok, festékek, vegyszerek, olajok, lejárt gyógyszerek stb. – folyamatos fogadására és ideiglenes, biztonságos tárolására is lehetőséget biztosít. Emellett elkülönítetten gyűjtött, lakossági csomagolási hulladékot is fogad. Garanciát nyújt arra, hogy az ilyen anyagok nem a természetbe kerülnek ki, hanem olyan üzembe kerülnek elszállításra a városból, ahol azokat megfelelően kezelik, ártalmatlanítják, jelentős ártalmaktól kímélve meg a környezetet, az élővilág és a lakosság egészségét.
Az ide bekerülő egyes hulladékokat – pl. elromlott háztartási gépeket, elektronikai eszközöket – szétszedik, és anyagában újrahasznosítják.
Figyelem! Az ÖKO Udvar szaghatással nem jár!
*A leadható hulladékok pontos listájáról az ÖKO Udvar létrejöttét követően tájékoztatjuk a lakosságot.