! BETA VERZIÓ
Weboldalunk jelenleg BETA verzióban fut. Kérjük, segítsen a tesztelésben és ha hibát tapasztal küldje el nekünk.

Koszorúzás és kitüntetések átadása október 23. alkalmából

KezdőoldalHírekKoszorúzás és kitüntetések átadása október 23. alkalmából
Vissza a listához További cikkek a kategóriában
Kultúra
2021-10-27

Koszorúzással és a városi kitüntetések átadó ünnepségével méltóképpen emlékezett a forradalom és szabadságharc hőseire Dunakeszi.

Október 23. Dunakeszin idén egyszerre volt nemzeti ünnep és a városi kitüntetések átadásának napja. A program délelőtt 10 órakor kezdődött a Kegyeleti parkban, a Gólya emlékműnél, ahol a Bárdos Lajos Általános Iskola 4.C osztályos tanulóinak rövid műsora, majd Tuzson Bence, a térség országgyűlési képviselőjének beszéde előzte meg a koszorúzást. A meghitt hangulathoz a Dunakeszi Koncertfúvósok biztosították a zenei aláfestést.

Koszorút helyezett el a Gólya emlékműnél

 • Tuzson Bence, a térség országgyűlési képviselője,
 • Dunakeszi Város Önkormányzata nevében Dióssi Csaba polgármester, Sipos Dávid és Nyíri Márton alpolgármester, valamint dr. Molnár György jegyző,
 • Dunakeszi Óvodai és Humán Szolgáltató Központ és Könyvtár vezetősége,
 • Dunakeszi Német Nemzetiségi Önkormányzat vezetői,
 • Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat vezetői,
 • KDNP Dunakeszi Szervezete,
 • Fidesz Dunakeszi Szervezete,
 • Városvédő és Városszépítő Egyesület
 • Dunakeszi Fidelitas
 • Radnóti Miklós Gimnázium,
 • Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola,
 • Bárdos Lajos Általános Iskola,
 • Dunakeszi Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola,
 • Széchenyi István Általános Iskola
 • Dunakeszi Szent István Általános Iskola
 • Krisztus Király Római Katolikus Általános Iskola

Az ünnepség a városi kitüntetések átadásával folytatódott a VOKE József Attila Művelődési Központban.

A nemzeti himnusszal kezdődő ceremónia után a Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tanulója, Szűcs Laura magánének tanszakos növendék énekelte el a Madárka, madárka és a Zölderdőben jártam című magyar népdalokat. Zongorán Korényi Judit kisérte.

Minden város működésében – sok adottság mellett – nagyon fontos, kik dolgoznak azon, hogy jó legyen egy városban. (…) Ezért is van az, hogy városunk életének különböző fontos, meghatározó területére kitüntetést alapít a város. Ezt minden évben valakinek odaítéli a képviselő-testület. Olyan valakinek, aki hosszú évek munkájával azon dolgozott, hogy városunk élhetőbb legyen

– mondta köszöntő beszédében Dióssi Csaba.

A fejlesztés, az építmény és a pénz, ami érkezik ide, jó célra megy. De a titok önmagában nem ez. A titok a közösség. Egy erős közösség. Mert az utóbbi évek nem arról szóltak, hogy csak épületek épültek itt, hanem ez a közösség, ennek a városnak a közössége egy erős egységes közösséggé vált. Nagyon sok tehetséges ember van itt. A tehetséges embereket ösztönözni kell, segíteni kell, hogy ők is a közösség motorjai legyenek. Köszönöm nekik a munkát, amit ezért a városért tesznek

-vezette fel a kitüntetések átadását Tuzson Bence.

Kitüntettek:

 • Solymosi László – Dunakeszi Város Díszpolgára
 • Zupka Sándor – Dunakeszi Városért kitüntető cím
 • Dunakeszi Szakorvosi Rendelőintézet – Dunakeszi Városért plakett
 • Dr. Tirtl Anna doktornő – Dunakeszi Város Egészségügyéért Dr. Bayer Emil Díj
 • Péter Ágnes – Dunakeszi Városi Pedagógiai Díj
 • Hirschberg Attila – Dunakeszi Városi Közművelődési Díj
 • Richvalski Viktor – Dunakeszi Város Sport Díj
 • Király János – Közbiztonsági Díj

A ceremónia zárásaként városunk kiváló tehetsége, Kováts-Szőcs Benedek zongora előadásában Liszt Ferenc IX. magyar rapszódia című művét hallgathatta meg a közönség.

A kitüntetetteknek ezúton is szívből gratulálunk!

koszorúzásról és a díjátadóról video is készült.