A tartós, rendkívüli forróságban mindig ugrásszerűen megnő a vízfogyasztás. A Duna Menti Regionális Vízmű (DMRV Zrt.) jelzése szerint a vízellátó rendszer üzemszerűen, teljes kapacitással működik – a hirtelen megugró vízigény miatt azonban helyenként csökkenhet a víznyomás, vagy átmeneti szolgáltatási zavar alakulhat ki. Ez azonban megelőzhető! Ha mindannyian tudatosan és felelősen bánunk az ivóvízzel, elkerülhető a vízkorlátozás, és nem alakul ki nagyobb területet érintő vízhiány.
Ezért kérjük, a nagyon meleg napokban:
- Korlátozzuk a nem létfontosságú vízhasználatot – például a medencetöltést és az autómosást.
- Csökkentsük a növények locsolására használt ivóvíz mennyiségét és a locsolás gyakoriságát.
- A reggeli és esti csúcsidőszakban kerüljük az öntözést. (Ha magasabbra hagyjuk kertünkben a füvet, jelentősen fokózódik a talaj vízmegtartó képessége.)
- Ne locsoljuk ivóvízzel az utat, járdát, és mellőzzük a porlanyhítást is.
Egy kis odafigyeléssel közösen biztosíthatjuk, hogy mindenki számára folyamatosan elérhető maradjon a tiszta ivóvíz.
Köszönjük az együttműködést, és vigyázzunk magunkra és egymásra a hőségben!