Tervtanács
A magyar építészetről szóló 2023. C. törvény 63. §-a alapján Dunakeszi Város Önkormányzata helyi építészet tervtanácsot (továbbiakban: Tervtanács) működtet. A Tervtanács szakmailag előkészíti a településképi véleményezési eljárás során a településképi véleményt, véleményezi a helyi emlékkel és telkével kapcsolatos építésügyi hatóági engedélyezési eljárást, valamint a helyi védelemben részesített épületek egyszerű bejelentési eljárását megelőzően az építészeti műszaki dokumentációt.
Figyelem:
ha az építési tevékenységgel érintett, vagy annak eredményeként létrejövő
– épület hasznos alapterülete az 5000 négyzetméter összes hasznos alapterületet meghaladja,
– legalább hat rendeltetési egységből álló lakó, üdülő és szállás jellegű rendeltetésű egy vagy több épület egy építési telken az 1500 négyzetméter összes hasznos alapterületet meghaladja
az építészeti műszaki dokumentációt az Országos Építészeti Tervtanács véleményezi
A Tervtanács tervezett ülésrendje:
a tervek beadásának napja | a Tervtanácsi ülés napja |
2024. november 29. 10:00 óra | 2024. december 3. 11:00 óra |
2024. december 5. 10:00 óra | 2024. december 12. 12:00 óra |
2024. december 12. 10:00 óra | 2024. december 19. 14:00 óra |
2024. december 19. 10:00 óra | |
2025. január 9. 10:00 óra | |
2025. január 16. 10:00 óra | |
2025. január 23. 10:00 óra | |
2025. január 30. 10:00 óra |
Az esetleges időpontváltozásokat a honlapon közzétesszük, ezért kérjük, hogy azt rendszeresen kövessék figyelemmel!
Kérjük, a tervek beadásának napjára vonatkozó határidőre figyeljenek! A határidőn túl érkezett tervdokumentációkat a következő tervtanácsi ülésen van módunkban elbírálni, a tervtanácsi ülést megelőző tervfeldolgozás miatt.
Az ülések a Polgármesteri Hivatalban vagy online kerülnek megrendezésre. Az ülés módjáról, illetve helyszínéről az ülést megelőzően a meghívóban adunk pontos tájékoztatást.
Ügyleírás
Az eljárás célja, hogy Dunakeszi Város területére készülő, az épített környezet alakítását és védelmét érintő építészeti – műszaki tervek szakszerűségét és magas színvonalát elősegítése, valamint az ezzel kapcsolatos követelményeket érvényre juttassa. E körben különösen fontos a meglévő településkép értékeinek védelme, a településkép harmonikus alakításának elősegítése, a településrendezési és településfejlesztési döntések hatékony érvényre juttatása, az ezekkel ellentétes hatások mérséklése.
A tervtanácsi eljárás a dokumentáció benyújtójának kérelmére indul. A dokumentációt a tervtanács honlapján előre meghirdetett ülésnapok előtt legalább 9 nappal, az ÉTDR rendszerben kell benyújtani.
A Tervtanács a szakmai véleményezés során vizsgálja, hogy a benyújtott dokumentáció megfelel-e
- a) A magyar építészetről szóló 2023. C. törvényben megfogalmazott alapelveknek,
- b) Az építészeti és településrendezési tervtanácsokról szóló 283/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet
mellékletében meghatározott szempontoknak, - c) a településképi követelményeknek és az ezt megalapozó, a településképi arculati kézikönyvben foglalt megállapításoknak és ajánlásoknak,
Ha a benyújtott dokumentáció nem felel meg az e rendeletben előírt tartalmi követelményeknek, a tervtanács egy alkalommal, a benyújtást követő munkanaptól számított 8 napon belül legfeljebb 10 napos határidővel hiánypótlásra szólítja fel a benyújtót. Ha a benyújtó a hiányzó dokumentációt határidőben nem pótolja, a tervtanács az eljárást megszünteti.
A tervtanács véleményében a dokumentációt engedélyezésre, illetve a dokumentáció alapján az építési tevékenységet
- a) megvalósításra – feltétel meghatározásával vagy feltétel nélkül – ajánlja, vagy
- b) megvalósításra nem ajánlja.
Ha a dokumentáció feltételekkel került elfogadásra, a dokumentáció benyújtója a dokumentációt visszamutatja a tervtanácsnak.
Hatáskör
A tervtanács elnöki teendőit a főépítész látja el.
Szükséges dokumentumok, mellékletek:
A dokumentációt olyan munkafázisban kell benyújtani, hogy arról az eljáró tervtanács megalapozott véleményt alkothasson.
A benyújtandó dokumentáció tartalmi elemei a következők:
- a benyújtáskor hatályos településképi és településrendezési követelményeknek való megfelelést bemutató munkarészek:
- a településképi előírások és az adott ingatlanra vonatkozó helyi építési szabályzat kivonata és az azoknak való megfelelés bemutatása,
- részletes utcaképi és légi fotódokumentáció a tervezési területről és környezetéről,
- a beépítést bemutató léptékhelyes tömegvázlat,
- a befoglaló tájat és a terepviszonyokat is ábrázoló látványterv helyszíni és légi fotókba illesztve és
- a meglévő és tervezett állapot bemutatása azonos nézőpontokból,
- az építmény építészeti minőségének és szakmai igényessége követelményének megítéléséhez szükséges tervlapok:
- építészeti műszaki leírás keretében a tervezési program és az építészeti koncepció bemutatása az építészeti, tájépítészeti, környezetrendezési munkarészekkel, azzal, hogy egyéb szakági tartalom legfeljebb kivonatos formában jelenhet meg,
- az építményt és a szomszédos ingatlanokat, valamint a jellemző terepviszonyokat bemutató helyszínrajz,
- alaprajzok, metszetek, homlokzatok,
- átalakítás esetén a meglévő és tervezett állapotot, engedélyezett vagy tudomásul vett építési tevékenység módosítása esetén összehasonlító tervlapok, amelyeken a változtatás egyértelműen ábrázolt,
- tervtanácsi vélemény alapján módosított dokumentáció esetén képekkel illusztrált tervezői válasz, amely tartalmazza, hogy a módosítás során milyen módon vették figyelembe a tervtanács észrevételeit.
Ügyintézés díjszabása:
A tervtanácsi szakmai véleményezési eljárás illetékmentes.
Ügyintézési határidő
A tervtanács a véleményét a dokumentáció hiánytalanná válását követő munkanaptól 15 napon belül alakítja ki.
Az ügyintézési határidő a dokumentáció ÉTDR-be való benyújtását követő munkanapon indul. Ha a határidő utolsó napja nem munkanapra esik, a határidő a következő munkanapon jár le.
Jogorvoslat:
A helyi építészeti tervtanács véleménye elleni kifogást a fővárosi vagy vármegyei kormányhivatalban működő állami főépítészhez kell benyújtani.
Alkalmazott jogszabályok:
A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény,
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet,
Az építészeti és településrendezési tervtanácsokról szóló 283/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet,
A helyi építészeti tervtanács működési feltételeiről és eljárási szabályairól szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 19/2024. (IX.27.) önkormányzati rendelete
A településkép védelméről szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 27/2017. (XII. 15.) önkormányzati rendelete,
Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzatáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének6/2018. (V.31.) önkormányzati rendelete,
Arculati kézikönyv elfogadásáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 123/2020. (VII.30.) önkormányzati határozata
Nyomtatvány
Engedélyezési segédlet
Ügyleírás
Az egyes egyetemes szolgáltatási árszabások meghatározásáról szóló 259/2022. (VII. 21.) Korm. rendelet (továbbiakban: Rendelet) 7/A. §-a alapján, ha a társasháznak, lakásszövetkezetnek nem minősülő lakóépületben, ingatlanon, ingatlan-együttesben, vagy az önálló mérési pontot (felhasználási helyet) képező, a társasház alapító okirata szerinti társasházi albetéten belül több, de legfeljebb négy, az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet (a továbbiakban: OTÉK) 105. §-a szerinti lakás rendeltetési egység található, a települési önkormányzat jegyzője kérelemre 8 napon belül hatósági bizonyítványt állít ki mérési pontonként (felhasználási helyenként) a lakás rendeltetési egységek számáról.
A Rendelet 2023. január 10-étől hatályos módosítása szerint nem kell figyelembe az OTÉK 1. számú melléklet 95. pontjában foglalt, az önálló rendeltetési egységek önálló bejáratára, valamint a lakások műszaki megosztására (egymástól való elkülönítésére) vonatkozó követelményeket, ha a lakások az OTÉK 105. §-ában foglalt egyéb követelményeknek eleget tesznek.
A hatósági bizonyítvány a ténylegesen kialakult állapotot igazolja. Az eljáró hatóság az ingatlanra esetlegesen jogszabályban meghatározott, a rendeltetési egységek számára vagy funkciójára vonatkozó korlátozást nem veszi figyelembe. Az eljáró hatóság a hatósági bizonyítvány kiadása során az építmény jogszerű használatát vélelmezi.
A rendelet 7/A. §-a szerinti hatósági bizonyítvány csak az e §. szerinti kedvezmény igénybevétele céljából használható fel. A kézhez kapott hatósági bizonyítványt a lakossági fogyasztónak kell benyújtania a földgázszolgáltatóhoz.
A visszaélések megelőzése érdekében a Rendelet a jegyző – szolgáltatói jelzésre lefolytatandó – hatósági ellenőrzését írja elő, másfelől az építésügyi hatóság (mint felügyeleti szerv) eljárását is lehetővé teszi.
Ha a hatósági ellenőrzési azzal az eredménnyel zárul, hogy a felhasználó jogosulatlanul vette igénybe a kedvezményes többletmennyiséget a bejelentett és a tényleges lakás rendeltetési egységek különbözete vonatkozásában, úgy a jogosulatlanul igénybe vett kedvezménnyel elszámolt földgáz mennyiséget a versenypiaci költségeket tükröző ár másfélszeresének megfelelő egységáron kell a felhasználóval elszámolni.
Hatáskör
Dunakeszi Város Önkormányzatának Jegyzője
Ügyintézés helye
Főépítészi iroda
Szükséges okiratok, mellékletek
Kérelem
Az eljárást megindító kérelem benyújtásának módja
- személyesen Ügyfélszolgálati irodánkon,
- postai úton
- elektronikusan https://epapir.gov.hu/
Ügyintézés díjszabása
Illetékmentes
Ügyintézési határidő
8 nap
Alkalmazott jogszabályok
Egyes egyetemes szolgáltatási árszabások meghatározásáról szóló 259/2022. (VII. 21.) Korm. rendelet,
Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény,
Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet,
Hatósági bizonyítvány kiállítása iránti kérelem
Ügy navigáció
Nyomtatványok
Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 19-2024-IX.27-a rendelete a helyi építészeti tervtanács működési feltételeiről és eljárási szabályairól
Önkormányzati Rendelet Dunakeszi Város egyes területeire elrendelendő változtatási tilalomról szóló 10_2023. (10.31.) rendelet
Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 272017.(XII.15.)-2024.01.15. önkormányzati rendelete a településkép védelméről
Arculati kézikönyv 2020.07.30.
Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének 20-2011. (V.31.) rendelete a parkolás rendjéről
Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének27-2012. (VII.04.) rendelete a természeti értékek helyi védelméről és a természetvédelem helyi szabályairól Legutóbbi módosítás: 10/2013. (IV.04.) rendelet
Ügyleírás
A hatóság a jogszabályban meghatározott esetekben az ügyfél kérelmére – a felhasználás céljának feltüntetésével – adat igazolására hatósági bizonyítványt ad ki.
Ha a rendeltetésváltozás megfelel az országos, valamint a helyi építési követelményeknek és az önkormányzat a településképi bejelentést tudomásul vette, az ingatlan-nyilvántartásban történő átvezetés céljából az önkormányzat kérelemre 15 napon belül hatósági bizonyítványt állít ki az építmény, valamint az építményen belüli önálló rendeltetési egység rendeltetésének módosításáról és új rendeltetéséről, valamint az építmény rendeltetési egységei számának megváltozásáról és az önálló rendeltetési egységek új számáról.
Hatáskör
Dunakeszi Város Képviselő-testülete
Szükséges okiratok, mellékletek:
A kérelemhez tartalmától függően mellékelni kell
- eredeti (papír alapú) meghatalmazást (ha a kérelmet benyújtó személy más nevében jár el)
- a rendeltetésváltozást engedélyező településképi bejelentési eljárás során hozott döntés iktatószámát
- az országos építésügyi követelményeknek és a helyi építési szabályzatnak való megfelelést alátámasztó szakember nyilatkozatát, közműnyilatkozatokat
Ügyintézési határidő
15 nap
Ügyintézés díjszabása:
Illetékmentes
Alkalmazott jogszabályok:
Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény,
A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény,
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet,
Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet,
Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzatáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 6/2018. (V.31.) önkormányzati rendelete (HÉSZ),
A településkép védelméről szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 27/2017. (XII.15.) önkormányzati rendelete
Nyomtatvány
Hatósági bizonyítvány kiállítása iránti kérelem
Dunakeszi Város Főépítésze
Telefon: 06 27 542 800
Levelezési cím: 2120 Dunakeszi Fő út 25.
Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13.00 – 17.30
Szerda: 13.00 – 16.00
Péntek: 08.00 – 12.00
Partnerségi tájékoztató - A 71-es vasút fejlesztésével összefüggő rendezési terv módosítás partnerségi megindítója
Tisztelt Lakosság!
Az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXVIII tv 8. § (2) bekezdése és a településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII.15.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Trk.) 68. §-a alapján Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének a partnerségi egyeztetés szabályairól szóló 5/2017. (IV. 07.) önkormányzati rendelete értelmében a következő tájékoztatás adom.
Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testülete a Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzat és Szabályozási Tervéről szóló 6/2018.(V.31.) önkormányzati rendelete és a 119/2018.(V.31.) számú K-t. határozatával elfogadott Dunakeszi Város Településszerkezeti Tervének módosításáról döntött 150/2023. (VII.27.) számú határozatával.
A módosítás tartalma, indokai:
Korábban a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. és az NKK Nemzeti Közlekedési Központ Nonprofit Zrt. közös együttműködésében indult az IKOP-3.1.0-15-2020-00022 azonosító számú felhívás keretében – a „Rákospalota – Újpest – Vácrátót – Vác vasútvonal elővárosi célú fejlesztése” tárgyú projekt előkészítése.
A beruházás Dunakeszi Város területét az Alagi-majori megállóhely és környezetében érinti. A beruházás megvalósításához szükséges Dunakeszi Város Településszerkezeti Tervének és Helyi Építési Szabályzatának a módosítása. A módosítás csak a beruházás megvalósítása érdekében szükséges változtatásokat tartalmazza, vagyis az Alagi-majornál húzódó vasútvonal 2 vágányúra bővülne, minimálisan változna a nyomvonal, így a kötöttpályás közlekedési terület mérete módosul.
A rendelet tervezet megismerhető a városházán a Főépítészi Irodán, valamint a városi honlapon a www.dunakeszi.hu oldalon az Ügyintézés/Főépítészi Iroda/02. Hirdetmények, közzététel menüpont alatt.
Fentiek alapján a kihirdetés napjától számított 15 napon belül észrevételt, javaslatot, véleményt nyilváníthat a tervezett módosítással kapcsolatban Dunakeszi Város Főépítészének küldött írásos, vagy elektronikus levélben. Cím: Dunakeszi Város Polgármesteri Hivatala 2120 Dunakeszi, Fő út 25., illetve foepitesz@dunakeszi.hu.
A településképi rendelet tervezet megismerése érdekében a véleményezési eljárással összefüggő partnerségi egyeztetés keretében lakossági fórumon is tájékoztatást kapnak az érdeklődők a módosítások részleteiről.
Fentiek alapján a településképi rendelet módosítása ügyében lakossági fórumot tartok:
Időpontja: 2024. január 15. 16:00 óra,
Helye: Dunakeszi Város Polgármesteri Hivatal tanácsterem
Minden érdeklődőt szeretettel várok.
Dunakeszi 2023. december 21.
Tisztelettel:
Passa Gábor
Főépítész
Partnerségi tájékoztató - A gazdasági területek fejlesztésével összefüggő rendezési terv módosítás partnerségi megindítója
Tisztelt Lakosság!
Az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXVIII tv 8. § (2) bekezdése és a településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII.15.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Trk.) 68. §-a alapján Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének a partnerségi egyeztetés szabályairól szóló 5/2017. (IV. 07.) önkormányzati rendelete értelmében a következő tájékoztatás adom.
Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testülete a Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzat és Szabályozási Tervéről szóló 6/2018.(V.31.) önkormányzati rendelete és a 119/2018.(V.31.) számú K-t. határozatával elfogadott Dunakeszi Város Településszerkezeti Tervének módosításáról döntött 200/2023. (X.26.) számú határozatával.
A módosítás tartalma, indokai:
A rendezési terv módosítása több helyen a használatot segítő beavatkozást tartalmazza, meglévő rendelet előírásainak pontosítása, egyértelműsítése (szabályozási vonal törlése: K-t hat. 8, 15 pontjai, rendelet megfogalmazásának módosítása: K-t hat. 9, 10, 11 pontjai). Vannak olyan beavatkozások, amelyek konkrét beruházás érdekében történnek (beépítési paraméterekben történő változás: K-t hat. 1, 4, 18 pontjai, szabályozási tervben való módosítás: K-t hat. 3, 14, 17 pontjai). Építési övezetben, övezetben is történnek változások (K-t hat. 5, 12, 13, 19 pontjai). A döntésben szereplő módosításokat tartalmazó táblázatot tájékoztatómhoz mellékelem.
A rendelet tervezet megismerhető a városházán a Főépítészi Irodán, valamint a városi honlapon a www.dunakeszi.hu oldalon az Ügyintézés/Főépítészi Iroda/02. Hirdetmények, közzététel menüpont alatt.
Fentiek alapján a kihirdetés napjától számított 15 napon belül észrevételt, javaslatot, véleményt nyilváníthat a tervezett módosítással kapcsolatban Dunakeszi Város Főépítészének küldött írásos, vagy elektronikus levélben. Cím: Dunakeszi Város Polgármesteri Hivatala 2120 Dunakeszi, Fő út 25., illetve foepitesz@dunakeszi.hu.
A településképi rendelet tervezet megismerése érdekében a véleményezési eljárással összefüggő partnerségi egyeztetés keretében lakossági fórumon is tájékoztatást kapnak az érdeklődők a módosítások részleteiről.
Fentiek alapján a településképi rendelet módosítása ügyében lakossági fórumot tartok:
Időpontja: 2024. január 15. 16:00 óra,
Helye:
Dunakeszi Város Polgármesteri Hivatal tanácsterem
Minden érdeklődőt szeretettel várok.
Dunakeszi 2023. december 21.
Tisztelettel:
Passa Gábor
Főépítész
s.sz. | módosítási igény | hrsz | javaslat |
1 | Vi-Ai/2 építési övezet előírásai közül kerüljön törlésre a Fő út menti 5-6 méteres párkánymagasságra vonatkozó előírás. | 4462/1 | I |
Az ingatlanon a szakrendelő épülete jóval meghaladja az előírást, továbbá az új pszichiátria épülete a Fő út utcaképében nem jelenik meg, a törlés viszont a további bővítését lehetővé teszi. | |||
3 | Épület elhelyezhetősége érdekében építési hely jelölése a Verseny utcai autóbusz forduló területén. | 3915/1 | I |
A sofőrök pihenése nem megoldott, így egy pihenőhely kialakítása szükséges a végállomáson. | |||
4 | Vt-Ai/16 jelű építési övezetbe sorolt óvónőszálló telkén a szálláshelyszolgáltatás helyett 35 lakásos lakó rendeltetés rögzítése a vonatkozó előírásokban | 3039/2 | I |
A szálláshely szolgáltató épület olyan többlet beruházásokat igényel, amelyek a tervezett funkció szerint nem indokoltak (pl. portás lakás, teljes akadálymentesítés). | |||
5 | Klapka utca és vasút között jelölt véderdő átsorolása közjóléti erdő kategóriába. | 7036/1; 7036/2; 036/550 | I |
Az erdő kategóriának a megváltoztatása lehetőséget ad kerékpárút, járda kiépítésére az övezetben. | |||
8 | 6332 hrsz-ú telek északi, nyugati határán a szabályozási vonal kerüljön törlésre. | 6332 | I |
A szabályozási vonal okafogyott, mivel telekalakítási kötelezettséget nem eredményez. | |||
9 | A Fő út menti ingatlanok előírásainak pontosítása a 20. § (15) pont módosításával. | I | |
Felmerült, hogy a Fő út menti egységesre tervezett előírás csak a keleti oldalra vonatkozik (Bajcsy-Zs. és Árpád utca között), ezért a szabályozás pontosításra kerül. | |||
10 | A gépjármű tároló építési kötelezettség megfogalmazásában történt előírás pontosítása. | I | |
A korábbi lakás mérethez kötött korlátozás tévesen lett épületre vetítve, ezért pontosításra szorul. | |||
11 | A Barátság úti Piac funkció nevesítése a 5220/93 hrsz-ú ingatlan övezetében. | 5220/93 | I |
A cél az, hogy a rendezési terv előírásai kifejezetten piac építését engedélyezzék az ingatlanon. | |||
12 | Az északi közigazgatási határ mellett fekvő homokbánya területfelhasználási kategóriájának visszaállítása 2006 évi módosítást megelőző állapot szerint beépítésre nem szánt különleges bánya területfelhasználási kategória alkalmazásával. | I | |
A korábbi szabályozás területi hatálya a tervlapokon módosult az eredeti szabályozáshoz és a kitermelési engedélyben szereplőkhöz képest. A megszerzett termelési jog zavartalan folytatásához az eredeti szabályozás visszaállítása szükséges. | |||
13 | Az északi gazdasági terület egy része szabályozásának kialakítása (04/5; 13 hrsz-ú ingatlanok). | 04/5; 13 | I |
Az északon található már kijelölt gazdasági területben lévő terület egy részének szabályozása az Önkormányzattal kötendő településrendezési szerződés ismeretében támogatható | |||
14 | Építési hely kijelölése és beépítési paraméterek módosítása az ifjúsági központ építése érdekében. | 3083 | I |
A Dunakeszi 3083 hrsz-ú ingatlanon egy mai kor igényeinek megfelelő ifjúsági központ kialakításához az ingatlanon építési hely kijelölése szükséges. | |||
15 | A Lidl Magyarország ingatlanát érintő szabályozási vonal megszüntetése. | 7666/1 | I |
A kerékpárút építésére Önkormányzatunk szolgalmi jogot jegyeztet be, így a szabályozási vonal okafogyottá válik. | |||
17 | Az alagi elkerülő út szabályozási vonalának pontosítása gázvezetékek védőtávolsága miatt. | 067; 054; 056/3 | I |
A tervezés során adatszolgáltatásként megküldött gázvezeték nyomvonalak és védőtávolságuk figyelembe vételével az út nyomvonala módosításra került. | |||
18 | A Zkk övezetbe építhető kilátók építési magasságának szabályozása. | I | |
A Toldi Dombliget mellé épített víztorony környezetbe illesztése érdekében felmerült a kilátóval történő körbeépítése, amelynek magasságát a szabályozási tervben szerepeltetni kell. | |||
19 | Lakóövezeti ingatlan közlekedési övezetbe történő átsorolása, építési hely kijelölése | 5033 | I |
Ingatlantulajdonos kérésére az 5033 hrsz-ú telek lakóövezetből közlekedési övezetre módosul, hogy a közforgalom előtt megnyitott többletparkolók kialakítása megvalósulhasson. |
Ügyleírás
Illeszkedési vizsgálat lefolytatására van lehetőség az alábbi esetekben, a megjelölt paraméterek tisztázása érdekében:
- Az épületek utcafronti homlokzatainak az utcafronti telekhatártól való távolságának megállapításához az illeszkedés érdekében.
- Templomtorony, technológiai építmények magassága, siló, önálló üzemi kémény, egyéb sajátos építmények mérete eltérő rendelkezés hiányában építési övezetben/övezetben meghatározott maximális értéktől eltérően legfeljebb 30,0 méter lehet illeszkedési vizsgálat alapján.
- Építési helyen kívül az előkertben fa szerkezetű lábakon álló fedett nyitott szgk. beálló lakó-, vegyes-, és üdülő területeken elhelyezhető. Amennyiben ezen építmények elhelyezése a telek adottságai miatt akadályba ütközik, oldalkerti elhelyezését illeszkedési vizsgálat keretében lehet vizsgálni.
Hatáskör és illetékesség:
Az illeszkedési vizsgálatot az ügyfél kérelmére a főépítész végzi el.
Szükséges dokumentumok, mellékletek:
Az illeszkedési vizsgálatot lenti kérelem nyomtatvány kitöltésével lehet kezdeményezni.
A kérelmet és mellékletét papír alapon 2 példányban, vagy elektronikusan kell benyújtani.
A kérelemhez mellékelni kell az építészeti- műszaki tervdokumentációt oly módon megválasztott tartalommal, hogy az áttekinthetően, egyértelműen legyen alkalmas a tisztázni kívánt kérdés szükséges részleteinek megismerésére. Ebben az érintett ingatlanon felül annak környezetét is ábrázolni kell.
Az illeszkedési vizsgálat során a tervezett beépítés, vagy építmény környezethez való viszonya, amennyiben van jellemzően kialakult állapot, az ahhoz való illeszkedés kérdése kiemelten fontos.
Kérelem elbírálása:
Az eljárás eredményeként egy indoklással ellátott összefoglaló készül, amelyben javaslatok, feltételek fogalmazhatók meg. Az indoklásban az eljárás során figyelembe vett tényeket rögzíteni kell.
A főépítész a kérelmezőt az illeszkedési vizsgálat eredményéről az összefoglaló kiküldésével tájékoztatja, amelynek melléklete egy példány záradékolt terv.
Amennyiben a benyújtott dokumentáció nem felel meg a tisztázni kívánt kérdés részleteinek megismerésére, a főépítész a kérelmezőt erről a tényről tájékoztatja azzal a kiegészítéssel, hogy az illeszkedési vizsgálat nem került lefolytatásra.
Ügyintézés díjszabása:
Az illeszkedési vizsgálat illetékmentes.
Alkalmazott jogszabályok:
- évi LXXVIII. törvény az épített környezet alakításáról és védelméről
- évi LXXIV törvény a településkép védelméről
A településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet
A településkép védelméről szóló 27/2017. (XII. 15.) számú Önk. rendelet
Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzatáról szóló 6/2018. (V.31.) számú Önk. rendelet
Nyomtatvány
Nyomtatvány - illeszkedési vizsgálat kérelmezése
Tisztelt lakosság!
Az épület külső homlokzatára elhelyezett klíma kültéri egységek adott esetben nagy mértékben befolyásolják a település képét. Innentől kezdve az egységek kihelyezése az egész közösséget érintő kérdéssé válik. 2006 óta szabályozza helyi rendelet ezen technológiai létesítmények elhelyezését, 2013. január 1-óta pedig csak településképi bejelentéssel telepíthetők.
Az eljárás célja, hogy Dunakeszi Város területére készülő, az épített környezet alakítását és védelmét érintő építészeti- műszaki tervek szakszerűségét és magas színvonalát elősegítése, valamint az ezzel kapcsolatos követelményeket érvényre juttassa. E körben különösen fontos a meglévő településkép értékeinek védelme, a településkép harmonikus alakításának elősegítése, a településrendezési és településfejlesztési döntések hatékony érvényre juttatása, az ezekkel ellentétes hatások mérséklése.
Ügyleírás
A szellőző- és klímaberendezések építményen való elhelyezése előtt minden esetben a településkép védelméről szóló 27/2017 (XII.15.) Önkormányzati rendelet (továbbiakban Tkr.) 46. §. (1) bekezdés 11. pontja alapján településképi bejelentési eljárást kell lefolytatni.
A bejelentési eljárást az építtető, vagy annak megbízottja (együttesen: kérelmező) kezdeményezheti. A kérelmet személyesen a Hivatal ügyfélszolgálatán lehet benyújtani, vagy postai úton, e-papíron továbbítani. A kérelemhez 2 példány tervdokumentációt papír alapon kell csatolni.
A klímaberendezésekre vonatkozó településképi követelményeket a Tkr. 24. §-a tartalmazza:
- § (1) Városkép feltárulása szempontjából kiemelt útvonalak/terek: IV. Béla király tér, Bajcsy-Zsilinszky utca, Barátság útja, Berzsenyi utca, Béke utca, Bartók Béla utca, Fóti út, Fő út, Határ út, Hunyadi utca, Kistemplom utca (Szt István-Bartók Béla között), Klapka utca (Zápolya-Tábor között), Kossuth Lajos utca, Könyves Kálmán utca (Szt István- Béke között), Liget utca, Madách Imre utca, Mátyás király utca, Nap utca (Garas utcáig), Pálya utca, Rákóczi utca, Rév utca, Tábor utca, Szent István utca, Széchenyi utca, Toldi utca, Váci Mihály utca, Verseny utca, Zápolya utca
(2) Városkép feltárulása szempontjából az (1) bekezdésben felsorolt kiemelt útvonal/tér mentén lévő ingatlanon található épület utcai-, illetve azon egyéb homlokzatára, amely megjelenése az utcaképet befolyásolja, közterületről látható helyre technológiai létesítmény (különösen klímaberendezés, kivéve a 25*25 cm méretet meghaladó szellőző) nem helyezhető el, az csak az épület közterületről (épületrésszel, kerítéssel) takart homlokfalára, vagy erkélyen belül telepíthető.
(3) Városkép feltárulása szempontjából kiemelt útvonalak/terek közé nem tartozó egyéb utak/terek mentén lévő épület utcai homlokzatára technológiai létesítmény (különösen klímaberendezés, kivéve a 25*25 cm méretet meghaladó szellőző) nem helyezhető el, az csak az épület alárendelt, vagy erkély által takart homlokzatára telepíthető.4
(4) Az (1) és (2) bekezdések szerinti főszabálytól, házgyári és egyéb társasházi épületek tekintetében a következők szerint lehet eltérni. Amennyiben az érintett lakásnak csak utcafronti homlokzata van és erkéllyel nem rendelkezik, az adott épületen/lépcsőházban alkalmazandó egyedi, egységes megoldást településképi bejelentési eljárás során kell jóváhagyatni, az épületen/lépcsőházban tervezett műszaki berendezéseket a jóváhagyott bejelentés alapján lehet megvalósítani és a jövőben azokhoz kell igazodni.
Hatáskör és illetékesség:
átruházott hatáskörben Dunakeszi Város Polgármestere
Szükséges dokumentumok, mellékletek:
kérelem,
tervdokumentáció:
- rövid műszaki leírás,
- helyszínrajz, jelölve azt a homlokzatot, ahol a kültéri egység elhelyezésre kerül,
- az épület érintett homlokzatának távolabbi fotója, jelölve a tervezett elhelyezést,
- utólagos bejelentés esetén a klíma egység közeli fotója,
- társasház esetében a lakás alaprajza.
A bejelentő a döntést postai úton kapja meg. Ha az önkormányzat a településképi bejelentést tudomásul veszi, a kérelmezett tevékenységet a döntés véglegessé válását követően kezdhető meg. A tervezett építési tevékenységet 6 hónapon belül meg kell kezdeni.
A 27/2017 (XII.15.) Önkormányzati rendelet intézkedik azokra az esetekre is, amikor döntést megszegik, vagy a bejelentést elmulasztják. Ezekben az esetekben településképi kötelezés alkalmazható, amelynek keretében településkép védelmi bírság szabható ki, továbbá az eredeti állapot helyreállítására, bontásra is kötelezhetők a szabályszegők.
Ügyintézés díjszabása:
Illetékmentes
Ügyintézési határidő:
15 nap
Alkalmazott jogszabályok:
A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény,
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet,
A településkép védelméről szóló Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének 27/2017. (XII. 15.) önkormányzati rendelete,
A képviselő-testület és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2013. (II.06.) önkormányzati rendelete
Nyomtatvány
Településképi bejelentési kérelem
Ügyleírás
Az eljárás célja, hogy Dunakeszi Város területére készülő, az épített környezet alakítását és védelmét érintő építészeti – műszaki tervek szakszerűségét és magas színvonalát elősegítése, valamint az ezzel kapcsolatos követelményeket érvényre juttassa. E körben különösen fontos a meglévő településkép értékeinek védelme, a településkép harmonikus alakításának elősegítése, a településrendezési és településfejlesztési döntések hatékony érvényre juttatása, az ezekkel ellentétes hatások mérséklése.
A települési önkormányzat kérelemre a településképi követelményekről – a kérelem beérkezésétől számított 8 napon belül, a településképi rendeletben foglaltak szerinti – szakmai konzultációt és ezen belül szakmai tájékoztatást (a továbbiakban együtt: szakmai konzultáció) biztosít.
A szakmai konzultáció a településképi követelmények érvényesülésével összefüggésben a hatályos rendezési tervben foglalt előírásokra is kiterjed.
A településkép védelme érdekében az önkormányzat szakmai konzultációt biztosít.
A tervezett építési tevékenységekkel kapcsolatban, a beavatkozás megkezdése előtt a településkép védelméről szóló 27/2017 (XII.15.) Önkormányzati rendelet (továbbiakban Tkr.) 43. §-a alapján településképi szakmai konzultációt kell lefolytatni.
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet 43. § (2a) bekezdése alapján a szakmai konzultáció iránti kérelmet – ha erre építésügyi engedélyezési eljárást vagy egyszerű bejelentést megelőzően kerül sor – az építtető vagy a tervező elektronikus formában nyújtja be önkormányzatunk részére.
Más esetben a Tkr. 4. számú melléklete szerinti adatlapot kitöltve az abban felsorolt mellékletekkel együtt személyes lehet leadni Ügyfélszolgálati irodánkon, postai úton vagy e-papíron továbbítani Önkormányzatunk részére. A kérelemhez tartozó mellékletet két példányban, papír alapon kell csatolni.
A konzultáció eredményéről a Főépítész emlékeztetőt állít ki, melyet a záradékolt tervdokumentációval 8 napon belül megküld a kérelmezőnek.
A települési önkormányzat kérelemre a településképi követelményekről – a kérelem beérkezésétől számított 8 napon belül, a településképi rendeletben foglaltak szerinti – szakmai konzultációt és ezen belül szakmai tájékoztatást (a továbbiakban együtt: szakmai konzultáció) biztosít.
A szakmai konzultáció a településképi követelmények érvényesülésével összefüggésben a hatályos rendezési tervben foglalt előírásokra is kiterjed.
A településkép védelme érdekében az önkormányzat szakmai konzultációt biztosít.
A tervezett építési tevékenységekkel kapcsolatban, a beavatkozás megkezdése előtt a településkép védelméről szóló 27/2017 (XII.15.) Önkormányzati rendelet (továbbiakban Tkr.) 43. §-a alapján településképi szakmai konzultációt kell lefolytatni.
Az egyszerű bejelentéssel megvalósuló beruházások esetén minden esetben a településképi szakmai konzultációt le kell folytatni.
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet 43. § (2a) bekezdése alapján a szakmai konzultáció iránti kérelmet – ha erre építésügyi engedélyezési eljárást vagy egyszerű bejelentést megelőzően kerül sor – az építtető vagy a tervező elektronikus formában az ÉTDR-ben biztosított elektronikus tárhelyre tölti fel, és nyújtja be önkormányzatunk részére.
Más esetben a Tkr. 4. számú melléklete szerinti adatlapot kitöltve az abban felsorolt mellékletekkel együtt személyes lehet leadni Ügyfélszolgálati irodánkon, postai úton vagy e-papíron továbbítani Önkormányzatunk részére. A kérelemhez tartozó mellékletet két példányban, papír alapon kell csatolni.
A konzultáció eredményéről a Főépítész emlékeztetőt állít ki, melyet a záradékolt tervdokumentációval 8 napon belül megküld a kérelmezőnek.
Hatáskör
A szakmai konzultációt az ügyfél kérésére a főépítész látja el.
Szükséges dokumentumok, mellékletek:
Építészeti- műszaki tervdokumentáció oly módon, hogy azok tartalma áttekinthető, egyértelmű legyen. A tisztázni kívánt tartalom mélységétől függően:
- dokumentáció a telepítésről és az építészeti kialakításról (tervrajz, látványterv),
- helyszínrajz, ha szükséges a parkolási rend, a szomszédos építmények és a terepviszonyok feltüntetésével,
- alaprajz,
- homlokzatok,
- utcaképi vázlat, színterv, látványtervek.
Ügyintézés díjszabása:
A településképi szakmai konzultáció illetékmentes.
Ügyintézési határidő
8 nap
Alkalmazott jogszabályok:
A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény,
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet,
A településkép védelméről szóló 27/2017. (XII. 15.) Önk. rendelet,
Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzatáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 6/2018. (V.31.) önkormányzati rendelete (HÉSZ),
Nyomtatvány
Településképi szakmai konzultáció
Ügy navigáció
Nyomtatványok
Helyi építési szabályzat hatályos 2018. július 1-től
HÉSZ-6-2018.V.31. Egységes 2024.05.11.
1.sz.melléklet SZT_Jelmagyarázat
1.sz.melléklet SZT_Átnézeti térkép
1.sz.melléklet SZT_01
1.sz.melléklet SZT_02
1.sz.melléklet SZT_03
1.sz.melléklet SZT_04
1.sz.melléklet SZT_05
1.sz.melléklet SZT_06
1.sz.melléklet SZT_07
1.sz.melléklet SZT_08
1.sz.melléklet SZT_09
1.sz.melléklet SZT_10
1.sz.melléklet SZT_11
1.sz.melléklet SZT_12
1.sz.melléklet SZT_13
Dunakeszi Város Településszerkezeti Terve
Dunakeszi Város Településfejlesztési Koncepciója
Dunakeszi koncepció - 2003
Dunakeszi Integrált Településfejlesztési stratégiája (ITS)
Dunakeszi ITS - 2015
Ügyleírás
Az eljárás célja, hogy Dunakeszi Város területére készülő, az épített környezet alakítását és védelmét érintő építészeti- műszaki tervek szakszerűségét és magas színvonalát elősegítése, valamint az ezzel kapcsolatos követelményeket érvényre juttassa. E körben különösen fontos a meglévő településkép értékeinek védelme, a településkép harmonikus alakításának elősegítése, a településrendezési és településfejlesztési döntések hatékony érvényre juttatása, az ezekkel ellentétes hatások mérséklése.
Településképi véleményezési eljárást kell lefolytatni
Településképi véleményezési eljárást kell lefolytatni
- építmény építésére, bővítésére irányuló építési vagy fennmaradási engedélyezési eljáráshoz,
- helyi emlék bontási engedélyezési eljárásához,
- egyszerű bejelentéssel épülő új épület hatósági eljárásához
- valamint az összevont telepítési eljárás integrált építési engedélyezési szakaszához,
ha a területi építészeti tervtanácsnak vagy az Országos Építészeti Tervtanácsnak nincs hatásköre.
A kérelem benyújtása
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet (továbbiakban: Elj. R.) 45. § (1) szerint: a véleményezési eljárás lefolytatásához a kérelmező a véleményezendő építészeti-műszaki dokumentációt és a kérelmet az ÉTDR-en keresztül nyújtja be az Önkormányzat részére.
Hatáskör
átruházott hatáskörben Dunakeszi Város Polgármestere.
A településképi véleményezési eljárásban a véleményt a helyi építészeti tervtanács szakmai álláspontja alapján hozza meg. További információt a Tervtanácsi menüpontban találnak
Szükséges okiratok, mellékletek
- kérelem
- építészeti-műszaki dokumentáció az alábbi munkarészekkel:
- az egyedi építészeti követelményeknek való megfelelést igazoló építészeti-műszaki tervet,
- a rendeltetés meghatározását, valamint
- az építészeti követelményeknek való megfelelésről szóló rövid leírást.
Ügyintézés díjszabása
A településképi véleményezési eljárás illetékmentes.
Ügyintézési határidő
15 nap, hiánypótlási felhívás esetében 30 nap
a településképi véleményt az ÉTDR –en keresztül kapja meg a kérelmező
Jogorvoslat
Ha a kérelmező az önkormányzat véleményével, jogszabálysértésre hivatkozással nem ért egyet, az építésügyi hatósági engedély iránti kérelem benyújtása előtt, a vélemény közlésétől számított 15 napon belül az ügyfél kifogással élhet. A kifogást a területi építészeti tervtanácshoz kell benyújtani.
Alkalmazott jogszabályok
A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet
A településkép védelméről szóló Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének 27/2017. (XII. 15.) rendelete
A helyi építészeti tervtanács működési feltételeiről és eljárási szabályairól szóló Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének 19/2024 (IX.27.) rendelete
A képviselő-testület és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2013. (II.06.) rendelete
Nyomtatvány
Településképi véleményezési kérelem
Ügyleírás
Az eljárás célja, hogy Dunakeszi Város területére készülő, az épített környezet alakítását és védelmét érintő építészeti- műszaki tervek szakszerűségét és magas színvonalát elősegítése, valamint az ezzel kapcsolatos követelményeket érvényre juttassa. E körben különösen fontos a meglévő településkép értékeinek védelme, a településkép harmonikus alakításának elősegítése, a településrendezési és településfejlesztési döntések hatékony érvényre juttatása, az ezekkel ellentétes hatások mérséklése.
Építménnyel kapcsolatos építés, beavatkozás megkezdése előtt a településkép védelméről szóló 27/2017 (XII.15.) Önkormányzati rendelet 46. §-a szerint az alábbi esetekben településképi bejelentési eljárást kell lefolytatni.
A jogszabály szerint építési engedélyhez vagy egyszerű bejelentéshez nem kötött alábbi építési tevékenységek tekintetében:
- Építmény átalakítása, felújítása, helyreállítása, korszerűsítése, homlokzatának megváltoztatása, kivéve zártsorú vagy ikres beépítésű építmény esetén, ha e tevékenységek a csatlakozó építmény alapozását vagy tartószerkezetét is érintik.
- Meglévő építmény hasznos alapterületet nem növelő bővítése, kivéve a lapostetős épület magastetővel történő bővítését.
- Meglévő építmény utólagos hőszigetelése, homlokzati nyílászáró cseréje, a homlokzatfelület színezése, a homlokzat felületképzésének megváltoztatása.
- Az épület homlokzatához rögzített előtető, védőtető, ernyőszerkezet építése, meglévő felújítása, helyreállítása, átalakítása, korszerűsítése, bővítése, megváltoztatása.
- Épületben az önálló rendeltetési egységek számának változtatása.
- A kereskedelmi, vendéglátó rendeltetésű épület építése, bővítése, amelynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a nettó 20,0 m2 alapterületet.
- Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, átalakítása, felújítása, valamint bővítése, amelynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a 100 m3 térfogatot és 4,5 m gerincmagasságot, lapostetős épület esetén a 3,5 m homlokzatmagasságot.
- A 6,0 m vagy annál kisebb magasságú, a 60 m3 vagy annál kisebb térfogatú siló, ömlesztettanyag-tároló, nem veszélyes folyadékok tárolója, nem veszélyes anyagot tartalmazó, nyomástartó edénynek nem minősülő, föld feletti tartály, tároló elhelyezéséhez szükséges építmény építése, meglévő felújítása, helyreállítása, átalakítása, korszerűsítése, bővítése.
- Utcafronti kerítés, kerti építmény építése, meglévő bővítése, átalakítása.
- Nem kivitelezési tevékenységhez, vagy szabadstrand üzemeltetéséhez kapcsolódóan a 3 hónapnál tovább fennmaradó mobil illemhely, mobil mosdó, mobil zuhanyozó elhelyezése, árnyékszék építése, meglévő felújítása, helyreállítása, átalakítása, korszerűsítése, bővítése.
- Szellőző-, klímaberendezés- építményen való elhelyezése.
- Építménynek minősülő, háztartási hulladék elhelyezésére szolgáló hulladékgyűjtő és -tároló, árnyékoló elhelyezése.
- A legfeljebb 2,0 m mélységű és legfeljebb 20 m3 légterű pince építése, meglévő felújítása, helyreállítása, átalakítása, korszerűsítése, bővítése.
- Épületnek nem minősülő autómosó, áru- és pénzautomata építése, elhelyezése.
- Az Étv. 57/F. § hatálya alá tartozó rendeltetésmódosítás kivételével bármely építmény, építményrész, rendeltetési egység rendeltetésének megváltoztatása.
- Reklámok és reklámhordozók, reklámzászlók elhelyezése.
A 2024. október 1-jétől hatályos előírások szerint a településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet 13. mellékletében meghatározottak figyelembevételével
A bejelentési eljárást az építtető, a tervező vagy annak megbízottja (együttesen: kérelmező) kezdeményezheti. A kérelmet személyesen a Hivatal ügyfélszolgálatán lehet benyújtani, vagy postai úton, e-papíron továbbítani. A kérelemhez 2 példány tervdokumentációt papír alapon kell csatolni.
A bejelentő a döntést postai úton kapja meg, egy példány záradékolt tervdokumentációval. Ha az önkormányzat a településképi bejelentést tudomásul veszi, a kérelmezett tevékenységet a döntés véglegessé válását követően kezdhető meg. A tervezett építési tevékenységet 6 hónapon belül meg kell kezdeni.
A 27/2017 (XII.15.) Önkormányzati rendelet intézkedik azokra az esetekre is, amikor a polgármesteri döntést megszegik, vagy a bejelentést elmulasztják. Ezekben az esetekben településképi kötelezés alkalmazható, amelynek keretében településkép védelmi bírság szabható ki, továbbá az eredeti állapot helyreállítására, bontásra is kötelezhetők a szabályszegők.
Amennyiben nem biztos abban, hogy kell-e bejelentési eljárást lefolytatnia a tervezett tevékenységével kapcsolatosan kérjük, írjon az ugyfelszolgalat@dunakeszi.hu email címre.
Hatáskör
átruházott hatáskörben Dunakeszi Város Polgármestere
Szükséges dokumentumok, mellékletek
a településképi követelményeknek való megfelelést igazoló építészeti-műszaki terv,
rendeltetésváltozás esetén a rendezési terv rendeltetésekre vonatkozó követelményeinek való megfelelést igazoló dokumentáció,
amelyek az alábbiak:
- építészeti- műszaki leírás, a telepítésről és az építészeti kialakításról,
- helyszínrajz a kérelemmel érintett és a szomszédos építmények és a terepviszonyok feltüntetésével,
- alaprajz,
- homlokzatok,
- utcaképi vázlat, színterv, látványtervek.
Díjszabás
A településképi bejelentési eljárás illetékmentes.
Ügyintézési határidő
15 nap
Alkalmazott jogszabályok
A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény,
A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet,
A településkép védelméről szóló 27/2017. (XII. 15.) Önk. rendelet,
Dunakeszi Város Helyi Építési Szabályzatáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testületének 6/2018. (V.31.) önkormányzati rendelete (HÉSZ),
A képviselő-testület és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló Dunakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2013. (II.06.) rendelete